معبد وات رونگ خون بانکوک

معبد وات رونگ خون (Wat Rong Khun) یا معبد سفید یکی از شگفت‌انگیزترین معابد جهان در شهر بانکوک می‌باشد. معماری هنرمندانه و حیرت‌آور این پارک باعث شده است که گردشگران بسیاری بازدید از آن  را از دست ندهند.

معبد وات رونگ خون بانکوک

معبد سفید در 5 کیلومتری جنوب چیانگ رای Chiang Rai بانکوک قرار گرفته که شمالی ترین نقطه تایلند است. معماری این معبد مربوط به دوران معاصر بوده و رنگ سفید و براق آن نشانی از پاک بودن بودا به مشار می‌رود.

خالق این معبد هنرمندی به نام چالرمچایی کوزیتپیات بوده است که در سال 1997 با هزینه شخصی این معبد و شاهکار هنری را ساخته است. معبد وات رونگ خون فراتر از یک معبد بودایی می‌باشد و چشم هر بیننده‌ای را در تور تایلند به خود خیره خواهد کرد.

در این معبد تعداد زیادی مجسمه وجود دارد که هر مجسمه معنای خاص خود را داشته و در اطراف معبد نیز آبگیرهای فراوانی وجود دارند که ماهی‌های رنگی در آنها به شنا می‌پردازند و زیبایی معبد را دوچندان کرده‌اند.

بازدید از معبد سفید برای عموم آزاد است اما عکسبرداری از داخل معبد ممنوع است. معبد هنوز در حال ساخت و تکمیل می‌باشد و پیش‌بینی می‌گردد که نه ساختمان و بنا در محوطه این معبد ساخته شود از جمله آنها می‌توان به سالن جسدسوزی، سالن نیایش، امکانات رفاهی و استراحتگاه اشاره کرد.

آدرس معبد وات رونگ خون بانکوک

 San Sai, Mueang Chiang Rai District, Chiang Rai 57000, Thailand

اخبار و مقالات مرتبط با "معبد وات رونگ خون بانکوک"

مالزی کشوری مسلمان است و مساجد زیبایی در این کشور ساخته شده است که یکی از آنها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است زیرا مسجد کریستالی تنها مسجد هوشمند دنیاست، مسجدی که به زیرساختهای فناوری تجهیز شده است و یک شاهکار هنری و معماری به مشا رمیرود، در ادامه با ویژگی ها و نحوه دسترسی به این...

جزیره پوکت ارزش ماه ها اقامت را دارد، این جزیره علاوه بر جذابیت های طبیعی و تاریخحی پر از تفریحات مدرن است که آماده شده تا به شما خوش بگذرد. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین جاذبه های پوکت را مرور کنیم.

سفر به تایلند بسیار ماجراجویانه خواهد بود و کلی تجربه جالب انتظارتان را میکشد اما انتخابهای این سفر آنقدر میتواند گسترده باشد که گیج کننده خواهد بود پس توصیه میکنیم قبل از سفر برنامه خود را بنویسید، ما در ادامه پیشنهاد مختصری را تهیه دیده ایم که میتواند برایتان مفید واقع شود.

بانکوک پایتخت تایلند کلی جاذبه گردشگری را در خود جای داده است، اما گاهی فرصت کافی برای گشت و گذار در همه انها نداریم، ما در ادامه برنامه سفری پیشنهادی را در 3 روز تنظیم کرده ایم که با پیروی از آن بیشتر به ما خوش خواهد گذشت.

به "معبد وات رونگ خون بانکوک" امتیاز دهید

1 کاربر به "معبد وات رونگ خون بانکوک" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با معبد وات رونگ خون بانکوک

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید